Avertisment dur la COP30. Al Gore: „Folosim cerul ca o canalizare deschisă”

Avertisment dur la COP30. Al Gore: „Folosim cerul ca o canalizare deschisă”

La Conferința ONU privind schimbările climatice din Brazilia, Al Gore a lansat unul dintre cele mai dure avertismente de până acum: omenirea „folosește cerul ca o canalizare deschisă”, în timp ce emite anual 175 de milioane de tone de gaze cu efect de seră. Fostul vicepreședinte american cere acțiuni imediate pentru a evita depășirea pragului critic al încălzirii globale.

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

Mai multe timeline-uri, pentru fiecare interes
Unul pentru politicǎ, unul pentru business, unul pentru tech. Creezi câte vrei și le folosești pe rând, în funcție de cum ai chef să te informezi.