„Cum Dumnezeu am ajuns aici?” – Ministrul Energiei spune că românii plătesc unele dintre cele mai mari prețuri la curent din lume

„Cum Dumnezeu am ajuns aici?” – Ministrul Energiei spune că românii plătesc unele dintre cele mai mari prețuri la curent din lume

Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a declarat că românii achită „unul dintre cele mai mari prețuri din Europa și poate chiar din lume” la electricitate. Oficialul s-a întrebat retoric „Cum Dumnezeu am ajuns aici și ce putem face ca să scădem aceste prețuri?”, explicând că a început o „radiografie completă” a sistemului energetic după cele trei … The post „Cum Dumnezeu am ajuns aici?” – Ministrul Energiei spune că românii plătesc unele dintre cele mai mari prețuri la curent din lume appeared first on spotmedia.ro.

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

Digest zilnic, fără efort
Dacă nu vrei notificări la fiecare știre, setează un digest zilnic la ora care îți convine și primești un rezumat curat al zilei. O singură notificare, toate știrile care te interesează.