De ce vor rămâne fără permis şoferii care nu îşi plătesc amenzile. Cseke: "Sub 40% din cetăţeni le plătesc. În UE, rata este de 90%"

De ce vor rămâne fără permis şoferii care nu îşi plătesc amenzile. Cseke: "Sub 40% din cetăţeni le plătesc. În UE, rata este de 90%"

Ministrul Dezvoltării, Cseke Attila, a explicat luni seară de ce şoferii care nu îşi plătesc amenzile de circulaţie vor rămâne fără permis, subliniind că doar "40% dintre cetăţeni îşi plătesc amenzile de circulaţie, în timp ce în UE rata este de 90%".

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

E gratuit. Serios.
Cont gratuit, fără card, fără abonament. Îți faci cont într-un minut și îl folosești cât vrei. Nimic ascuns.