Guvernul a aprobat începerea exproprierilor pentru tronsonul 1 al Autostrăzii Sibiu-Făgăraș

Guvernul a aprobat începerea exproprierilor pentru tronsonul 1 al Autostrăzii Sibiu-Făgăraș

Executivul a aprobat în şedinţa de vineri declanşarea exproprierilor pentru tronsonul 1 al Autostrăzii Sibiu–Făgăraş (Boiţa – Avrig). Suma estimată pentru despăgubiri este de peste 2,2 milioane lei, asigurată integral din fonduri externe nerambursabile, spune Ciprian Şerban, ministrul Transporturilor şi Infrastructurii. ”Guvernul a aprobat un pachet important de acte normative pentru modernizarea infrastructurii rutiere şi … The post Guvernul a aprobat începerea exproprierilor pentru tronsonul 1 al Autostrăzii Sibiu-Făgăraș appeared first on spotmedia.ro.

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

Guvernul a aprobat declanşarea exproprierilor pentru tronsonul 1 al Autostrăzii Sibiu-Făgăraş. Despăgubiri de peste 2,2 milioane lei

Guvernul a aprobat declanşarea exproprierilor pentru tronsonul 1 al Autostrăzii Sibiu-Făgăraş. Despăgubiri de peste 2,2 milioane lei

Guvernul României a avizat în ședința de vineri, 5 decembrie, declanșarea procedurilor de expropriere pentru tronsonul 1 al Autostrăzii Sibiu-Făgăraș, pe sectorul Boița-Avrig, potrivit anunțului făcut de ministrul Transporturilor, Ciprian Șerban. Peste 1.900 de imobile urmează să fie expropriate, iar...

Ultimul calcul: 13.05.2026 21:24
Notificări pentru știrile care contează
Setează-ți șabloane de notificări și primești push sau email imediat ce apare o știre importantă. Nu mai stai cu feed-ul deschis — te anunțăm noi.