Ilie Bolojan a chemat miniștrii PSD și USR la Guvern pentru a discuta despre bugetul pe 2026. Cine participă la ședințe

Ilie Bolojan a chemat miniștrii PSD și USR la Guvern pentru a discuta despre bugetul pe 2026. Cine participă la ședințe

Premierul Ilie Bolojan a chemat miercuri în ședință o parte din miniștri, ca să discute despre bugetul pentru 2026 și menținerea deficitului sub pragul de 6,5%. Printre aceștia sunt miniștrii Transporturilor, Agriculturii, Sănătății, Muncii, Familiei, Justiției și Energiei.

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

Ultimul calcul: 15.05.2026 13:09
Alertă pe cuvinte cheie
Te interesează un subiect anume? Configurează-ți un șablon cu cuvinte cheie (ex. „BCR”, „inflație”, „gurvern”) și primești notificare imediat ce apare o știre care le conține.