Lia Olguța Vasilescu lasă diplomația pe Legea salarizării:  Nu-mi convine, ca primar, să cresc salariile cu două milioane de euro

Lia Olguța Vasilescu lasă diplomația pe Legea salarizării: Nu-mi convine, ca primar, să cresc salariile cu două milioane de euro

Lia Olguța Vasilescu, primarul Craiovei, spune că nu îi convine să crească salariile angajaților din primărie cu două milioane de euro, sumă la care se ridică majorările salariale care ar trebui să se aplice pe baza Legii salarizării.

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

Ultimul calcul: 03.06.2026 19:36