Opt copii au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecție alimentară după o excursie în Harghita. DSP a dechis o anchetă

Opt copii au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecție alimentară după o excursie în Harghita. DSP a dechis o anchetă

Opt copii dintr-un grup aflat în excursie și cazat la o pensiune din localitatea Plăieșii de Sus au ajuns la spital după ce au prezentat simptome specifice unei toxiinfecții alimentare, iar Direcția de Sănătate Publică Harghita a deschis o anchetă...

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

Nu am gasit alte surse care sa relateze acelasi eveniment in fereastra de timp considerata.
Ultimul calcul: 03.06.2026 21:54