Primii oameni ar fi fost inventatori: dovezi vechi de 2,75 milioane de ani schimbă teoria evoluției

Primii oameni ar fi fost inventatori: dovezi vechi de 2,75 milioane de ani schimbă teoria evoluției

Primii oameni de acum milioane de ani ar fi putut fi inventatori, potrivit unei descoperiri făcute în nord-vestul Kenyei, scrie BBC. Cercetătorii au descoperit că oamenii primitivi care au trăit în urmă cu 2,75 milioane de ani, într-un sit arheologic numit Namorotukunan, au folosit încontinuu unelte din piatră timp de 300.000 de ani.

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

Digest zilnic, fără efort
Dacă nu vrei notificări la fiecare știre, setează un digest zilnic la ora care îți convine și primești un rezumat curat al zilei. O singură notificare, toate știrile care te interesează.