Sindicaliștii din Sănătate amenință cu greva generală: "Este anormal să scazi salariile oamenilor. Noi ne dorim negociere, stăm la masa discuţiilor zi şi noapte"

Sindicaliștii din Sănătate amenință cu greva generală: "Este anormal să scazi salariile oamenilor. Noi ne dorim negociere, stăm la masa discuţiilor zi şi noapte"

Sindicaliştii din sănătate şi asistenţă socială nu mai sunt dispuşi să accepte scăderea veniturilor şi vor merge până la greva generală, avertizează dr. Toni Popescu, preşedintele Diviziei de Medici din cadrul Federaţiei Sanitas

Citeste mai mult

Cum ti s-a parut aceasta stire?

Acoperire in alte surse

Identifica daca acelasi eveniment a fost relatat si de alte publicatii.

Nu am gasit alte surse care sa relateze acelasi eveniment in fereastra de timp considerata.
Ultimul calcul: 03.06.2026 21:54