Nicușor Dan
Pe scurt
Prezența în presă, lună de lună
Apare în aceleași articole cu
Toate articolele despre Nicușor Dan
Nicușor Dan: Aștept cu nerăbdare să lucrez îndeaproape cu președintele Trump. Țările noastre sunt legate de decenii de cooperare
Președintele ales al României i-a mulțumit președintelui american Donald Trump pentru nominalizarea domnului Darryl Niremberg în funcția de ambasador al Statelor Unite în România și „angajamentul față de relația dintre România și Statele Unite”. The post Nicușor Dan: Aștept cu...
Prima întâlnire a lui Nicușor Dan cu un oficial european, de la alegerea sa ca președinte
Președintele ales se va întâlni miercuri seară cu președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, au confirmat surse politice pentru HotNews. Ulterior, și Parlamentul European a confirmat, într-un comunicat de presă, că Metsola va avea o „întâlnire…
Nicuşor Dan, mesaj de mulţumire pentru Donald Trump: "Aștept cu interes să colaborez cu administrația sa"
Președintele ales Nicușor Dan i-a mulțumit, într-un mesaj publicat pe platforma X, președintelui american Donald Trump pentru "leadershipul puternic" și pentru sprijinul acordat României, salutând totodată nominalizarea lui Darryl Nirenberg ca ambasador al SUA la București.
Roberta Metsola vine în România. Prima întâlnire e cu Nicușor Dan
Şefa Parlamentului European, Roberta Metsola, a sosit miercuri în România, în cadrul unei vizite oficiale desfășurate în perioada 21–22 mai. Prima oprire pe agendă este o întâlnire informală la București cu președintele ales al României, Nicușor Dan. Întâlnirea vine într-un...
”Vi se cuvin toate aceste felicitări” – mesajul lui Siegfried Mureșan pentru români, după reacțiile primite în Parlamentul European (VIDEO)
Europarlamentarul PNL Siegfried Mureșan a transmis, într-un mesaj video, că victoria lui Nicușor Dan în alegerile prezidențiale a fost un moment de referință, privit cu interes și speranță în instituțiile europene. „Toată lumea în Parlamentul […]
Nicușor Dan i-a scris lui Donald Trump după nominalizarea noului ambasador SUA: „Împreună vom realiza proiecte majore”
„Țările noastre sunt legate de decenii de cooperare. Avem valori comune și interese comune”
AUR s-a reunit într-o şedinţă extraordinară după ce Simion a pierdut alegerile: "Rămânem loiali lui Călin Georgescu"
George Simion, candidatul AUR, a pierdut alegerile pentru preşedinţia României în faţa lui Nicuşor Dan, candidat independent. Noul preşedinte îşi va prelua efectiv mandatul luni, 26 mai, atunci când depunde jurământul.
Ședință PNL la Vila Lac. Liberalii decid cu ce mandat merg la negocierile cu Nicușor Dan. Participă și Ilie Bolojan
Liderii PNL au, miercuri, de la ora 18:00, o întâlnire informală, la Vila Lac, pentru discuţii privind mandatul de negociere cu noul preşedinte ales Nicuşor Dan, pentru formarea Guvernului şi a unei noi majorităţi parlamentare. La reuniunea de partid ar...
Nicușor Dan se va întâlni azi cu Roberta Metsola. Președinta PE, premiată joi la Timişoara
Președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, vine în această noaptea la București și va avea o întâlnire informală cu președintele ales, Nicuşor Dan.
Nicușor Dan se va întâlni azi cu Roberta Metsola. Președinta PE, premiată joi la Timişoara
Președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, vine în această noaptea la București și va avea o întâlnire informală cu președintele ales, Nicuşor Dan.
Liderii PNL se întâlnesc informal la Vila Lac pentru a discuta mandatul de negociere cu Nicușor Dan
Liderii PNL au, miercuri, de la ora 18.00, o întâlnire informală, la Vila Lac, pentru discuţii privind mandatul de negociere, cu noul preşedinte ales Nicuşor Dan, pentru formarea Guvernului şi a unei noi majorităţi parlamentare. La reuniunea de partid ar...
Ședință PNL la Vila Lac. Este așteptat și Ilie Bolojan. Se discută mandatul de negociere pentru formarea noului guvern
Liderii Partidului Național Liberal (PNL) participă miercuri, 21 mai, la o întâlnire informală la Vila Lac. Este așteptat și președintele interimar, Ilie Bolojan. Discuțiile au în centru mandatul de negociere cu preşedintele ales, Nicuşor Dan, pentru formarea Guvernului şi a...
Momentul în care George Simion primește o lecție de limba română de la omul de afaceri care l-a susținut până recent: „Unde te trezești, mă, în pădure? Bă, asta-i Țara Românească, mă, nu ești în pădurea ta, mă!”
După ce liderul AUR a anunțat marți seara că și-a recunoscut duminică înfrângerea în alegerile prezidențiale în fața lui Nicușor Dan pentru a evita o „vărsare de sânge”, fostul deputat AUR și susținător al lui…
Președinta Parlamentului European vine la București pentru o întâlnire neoficială cu Nicușor Dan. Roberta Metsola va fi premiată la Timișoara
Roberta Metsola, președinta Parlamentului European, ar ajunge în această seară la București pentru o întâlnire informală cu președintele ales al României, Nicușor Dan.
Facultatea de Matematică și Informatică – Universitatea din București salută alegerea în funcția de președinte a lui Nicușor Dan, „care și-a început formarea în facultatea noastră”
Studenții și profesorii Facultății de Matematică și Informatică – Universitatea din București au salutat, miercuri, alegerea lui Nicușor Dan în funcția de Președinte al României.... © G4Media.ro.
Carnețelul lui Nicușor Dan. L-a avut cu el la Pro TV, iar la Antena 1 a spus ce își notează în el și cine i l-a dăruit
Nicușor Dan a avut mai multe apariții la diferite televiziuni și de fiecare dată a apărut cu un carnețel negru. La Antena 1, la Observatorul prezentat de Alessandra Stoicescu, noul președinte al României a spus cine i l-a dăruit, dar...
Nicușor Dan a fost amenințat cu moartea de un susținător al lui Simion. Polițiștii cercetează cazul
Nicușor Dan a fost amenințat cu moartea, pe Facebook, de un susținător al lui George Simion, din Maramureș. Nicușor Dan, amenințat cu moartea Bărbatul are numele de utilizator Codruț Tiberius și i-a adresat mai mult […]
Nicușor Dan: Prioritatea principală în această perioadă este corectarea deficitului bugetar. Informațiile privind viitorul Guvern sunt speculații
Prioritatea principală în această perioadă este corectarea deficitului bugetar, iar dialogul cu partidele politice se va axa exclusiv pe identificarea soluțiilor în acest sens., a transmis marți președintele ales Nicușor Dan, într-o postare pe Facebook. The post Nicușor Dan: Prioritatea...
Surse: Roberta Metsola ajunge în această seară la București și se va întâlni cu Nicușor Dan
Președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, se va întâlni miercuri seară cu Nicușor Dan, au declarat surse pentru Antena 3 CNN. Ea urmează să ajungă joi la Timișoara, iar în această seară are escală...
Europarlamentarul AUR propus de George Simion drept înlocuitor al lui Mugur Isărescu, declarație la un post TV din Franța: „Rezultatul alegerilor e clar. Cu aproape 900.000 de voturi avans, legitimitatea președintelui ales Nicușor Dan este foarte mare”
Televiziunea France24 a găzduit marți o dezbatere de jumătate de oră despre „Surpriza alegerilor din România”. Eurodeputatul AUR Gheorghe Piperea, lidera USR Clotilde Armand și profesorul Vladimir Borțun de la Oxford au participat, prin dialoguri…
Nicușor Dan: Prioritatea principală este corectarea deficitului bugetar. Reducerea cheltuielilor publice nu mai poate fi amânată
Nicușor Dan a anunțat că prioritatea sa în această perioadă este corectarea deficitului bugetar și a spus că dialogul pe care îl va avea cu partidele va fi axat exclusiv pe identificarea unor soluții în acest sens. „Reducerea cheltuielilor publice...
Întrebări frecvente despre Nicușor Dan
Câte articole s-au scris despre Nicușor Dan?
Briefed a agregat 22.897 articole care îl menționează pe Nicușor Dan, publicate de 30 surse din România între 11.05.2025 și 01.08.2026. Numărul acoperă doar articolele preluate prin fluxurile RSS la care Briefed este abonat.
Ce publicații scriu despre Nicușor Dan?
Publicațiile care au scris cel mai mult despre Nicușor Dan, cu numărul de articole agregate de Briefed: Ziare.com (3.290), Digi24 (2.339), B1 TV (1.861), G4 Media (1.806), Antena 3 (1.759).
Cât de des apare Nicușor Dan în presă?
În ultimele 30 de zile au apărut 1.625 articole care îl menționează, dintre care 200 în ultimele 7 zile.
Cine mai apare în aceleași articole cu Nicușor Dan?
Personalitățile menționate cel mai des în aceleași articole, cu numărul de apariții comune: Ilie Bolojan (2.243), George Simion (1.354), Sorin Grindeanu (676), Ciprian Ciucu (305), Dominic Fritz (292). Apariția comună înseamnă doar că două nume figurează în același articol, nu o legătură între ele.
Care sunt cele mai recente articole despre Nicușor Dan?
Cele mai recente articole preluate: „Preşedintele ales Nicuşor Dan i-a scris lui Trump pe X: Aştept cu nerăbdare să lucrez îndeaproape cu Preşedintele Trump” (Ziarul Financiar, 21.05.2025); „Nicușor Dan: Aștept cu nerăbdare să lucrez îndeaproape cu președintele Trump. Țările noastre sunt legate de decenii de cooperare” (TVR, 21.05.2025); „Prima întâlnire a lui Nicușor Dan cu un oficial european, de la alegerea sa ca președinte” (HotNews, 21.05.2025).
Cum este construită pagina
- Un articol ajunge aici dacă numele complet apare în titlul sau în descrierea preluată din fluxul RSS al publicației. Nu analizăm conținutul integral al articolelor și nu îl reproducem.
- Cifrele acoperă doar fluxurile RSS la care Briefed este abonat, deci reprezintă un minim măsurat, nu tot ce s-a publicat despre această persoană.
- Pagina nu conține evaluări, scoruri sau caracterizări generate automat. Sunt numărători din arhivă, plus, acolo unde există, o descriere factuală scrisă de un editor. Vezi politica editorială.
- Dacă ești persoana din această pagină și vrei corectarea sau retragerea ei, scrie-ne prin formularul de contact.