Sindicaliştii din educaţie au protestat în centrul Capitalei. Mii de persoane au mers în marș din Piața Victoriei la Parlament
Sindicaliştii din educaţie au protestat, miercuri, în faţa Guvernului şi a Parlamentului, nemulţumiţi de prevederile proiectului noii legi a salarizării. Manifestația a început în Piața Victoriei, la ora 10:00, apoi participanții au mărșăluit până la Palatul Parlamentului.